Linie do recyclingu HDPE
Linie do recyclingu to najważniejsze grupy urządzeń, jakich używa się w przedsiębiorstwach zajmujących się na przykład recyklingiem opakowań po środkach chemicznych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy tego rodzaju linii, a także ich sposób działania. Linia, dzięki której możliwe jest powstanie recyklatu ze zużytych pojemników HDPE pozyskiwanych z recyklingu opakowań po chemii gospodarczej.
Opis działania linii do recyklingu tworzyw HDPE (High-density polyethylene):
Opakowania poddawane recyklingowi podaje się przenośnikiem progowo-taśmowym (nr 1) do młyna, którego zadaniem jest wstępne rozdrobnienie (nr 2). Następnie tworzywo w stanie bardziej rozdrobnionym namacza się w kąpieli wodnej (nr 3), w której jest ono dzielone wg gęstości, a także oczyszczane . W wyniku tego procesu otrzymuje się czysty recyklat, który za pomocą przenośnika ślimakowego (nr 4) przesyłany jest do młyna, w którym otrzymuje swoją finalną formę (nr 5), a następnie wentylatora (nr 6), z którego materiał ostatecznie trafia do zespołu wirówki (nr 7).
Przygotowany w ten sposób produkt poddaje się silnemu strumieniowi powietrza i dodatkowo oczyszcza z pyłów przy pomocy cyklonu (nr 8). Gotowy do odbioru granulat trafia do Big-Baga zawieszonego na odpowiednio zaprojektowanym stojaku. Dodatkowo linie do recyklingu posiadają osobny Big-Bag przeznaczony na wydobywające się w procesie obróbki pyły. Odbiór wypełnionych recyklatem lub pyłem worków odbywa się za pomocą wózków widłowych.
Wszystkie znajdujące się w naszej ofercie linie do recyklingu, działają w sposób zautomatyzowany dzięki zastosowaniu układów napełniania i kontroli poziomu wody (w obiegu zamkniętym).
Dane techniczne
Stopień rozdrobnienia
Młyn UR-600 posiada sito o oczkach – Æ 10 [mm]
Wydajność linii – ok. 500- 800 [kg/h]
Pojemność instalacji wodnej – ok.17 [m3]
Gabaryty:
Powierzchnia zajmowana przez linię– ok. 325 [m²]
Wysokość – do 6,3 [m]